055 / 799 63 21|objednavky@aquaseed.sk
no-image

Hnojivo FLORASIN LIGNOVIT FE 500ML

Kód: 167500

Na vyžiadanie

Posledná zmena ceny: 26.03.2024

Popis:
  • MJ: Kus
  • Kategória: FLOR
  • Balenie: 12

Florasin Lignovit Fe je tekuté hnojivo so zvýšeným obsahom železa určené na liečbu chlorózy – žltnutia listov pomedzi žilnatinu v dôsledku nedostatku železa a pre rastliny, ktoré potrebujú zvýšený príjem tohto prvku.

výživné hnojivo s prídavkom železa vhodné aj na liečbu chlorózy patrí medzi chemické postreky a hnojivá aplikácia postrekom alebo zálievkou. Hnojivo aplikujeme pri prejavoch chlorózy postrekom alebo zálievkou. Pri preventívnom dopĺňaní železa je vhodné hnojivo aplikovať na jar. Postrek aplikujeme 4 krát, každých 14 dní. Aplikáciu zálievkou neopakujeme. Alternatívou k tomuto postreku je prírodný postrek FerrumOil. Ako namiešať postrek Florasin Lignovit Fe na rastliny? Na aplikáciu postreku budete potrebovať:

úplne čistý prázdny rozprašovač 3 – 5 ml postreku na 1 l čistej vody (prevencia 3 ml, chloróza podľa stupňa napadnutia) Postup miešania je nasledovný:

V polovici objemu rozprašovača zmiešajte vodu so saponátom na riad. Voda by mala byť izbovej teploty, nemala by byť ani veľmi studená, ani veľmi horúca. Poriadne saponát vo vode rozmiešajte. Postrek vo fľaštičke premiešajte a nalejte do rozprašovača, ktorý ste predtým naplnili do polovice. Dolejte čistou vodou. Aplikujte podľa potreby na vrchnú aj spodnú stranu listov poliatych rastlín. Toto hnojivo sa môže aplikovať aj zálievkou v rovnakej koncentrácii.

Hmotnosť (kg)0.67